Novinky

Aký je rozdiel medzi Windows 11 Home a Pro?

Najnovší operačný systém Windows 11 od spoločnosti Microsoft je dostupný v dvoch rozdielnych verziách, Home a Pro. V tomto článku vám objasníme, čím sa tieto verzie líšia, aby sme vám pomohli správne si vybrať.

Bezpečnosť

Firemní používatelia často pracujú s obzvlášť citlivými informáciami. Preto sú v systéme Windows 11 Pro zavedené nadštandardné bezpečnostné funkcie. Funkcia BitLocker šifruje údaje na pevnom disku, takže k nim má prístup iba používateľ s heslom.

Windows 11 Pro obsahuje aj WIP (Windows Information Protection). Tento nástroj slúži na prevenciu straty údajov. WIP dokáže v zariadení oddeliť pracovné údaje od osobných. V prípade straty alebo krádeže teda budete môcť odstrániť pracovné údaje bez toho, aby to ovplyvnilo vaše osobné údaje.

Funkcie

Windows 11 Pro obsahuje niekoľko funkcií, ktoré nie sú dostupné v operačnom systéme Windows 11 Home. Nižšie uvádzame niektoré z nich.

Hyper-V

Hyper-V je virtualizačný nástroj integrovaný do operačného systému Windows 11 Pro. Tento nástroj vám umožňuje vytvárať virtuálne počítače, vďaka čomu môžete použiť staršiu verziu systému Windows alebo vyskúšať iný operačný systém.

Pridelený prístup

Táto funkcia umožňuje viacerým používateľom pristupovať k tomu istému zariadeniu z rôznych účtov. Vďaka tomu sú ich digitálne identity oddelené.

Podnikový roaming

Ak organizácia využíva službu Azure Premium, funkcia podnikový roaming umožňuje používateľom jednoducho pristupovať k ich účtom z viacerých zariadení.

Ako si správne vybrať?

Vo všeobecnosti je Windows 11 Home vhodný pre domácich používateľov. Ak potrebujete operačný systém pre každodenné úlohy, ako je napríklad prehliadanie webu, vytváranie dokumentov alebo správa médií, Windows 11 Home je pre vás skvelou voľbou.

Operačný systém Windows 11 Pro je vhodný pre malé podniky, veľké podniky a profesionálnych používateľov, ktorí pri práci potrebujú pokročilé funkcie na vytváranie sietí, zvýšenie produktivity a zabezpečenie. Meta description: Operačný systém Windows