Novinky

Lacný a legálny softvér? Nenechajte sa oklamať!

lacny-a-legalny-softver

Nebolo to tak dávno, čo bol legálny softvér na domácich počítačoch skôr raritou ako zvykom. Ešte pred pár rokmi boli originálne licencie na Windows, Microsoft Office a ďalšie populárne programy skôr záležitosťou firiem a živnostníkov.

Doba sa však zmenila a spolu s ňou aj spôsob, ako počítače využívame na prácu aj zábavu. To prináša mnoho nových bezpečnostných hrozieb, ktoré vyplývajú práve z používania neovereného alebo pirátskeho softvéru.

Stále viac ľudí si uvedomuje, že originálny softvér im mimo iného zabezpečuje:

  • Pravidelné aktualizácie
  • Podporu výrobcu
  • Cloudové služby
  • Ochranu pred hackermi

Spolu s rastúcim dopytom po lacných licenčných kľúčoch pribúda aj množstvo podvodníkov, ktorí sa snažia obohatiť predajom falošných alebo kradnutých licencií.

Na čo všetko by ste si mali dávať pozor, aby ste niekomu nenaleteli?


Ako odhaliť podvodníkov?

Na internete je možné nájsť množstvo ponúk na predaj licencií k rôznym programom alebo operačným systémom, no veľa z nich sa od vás pokúša iba vylákať peniaze za tovar, ktorý nesplní vaše očakávania.

Najčastejšie varovné signály, že ste natrafili na neseriózneho predajcu:

Podozrivo nízka cena

Naše produkty sú dôkazom, že legálne softvérové licencie je možné získať aj za rozumné peniaze, čo umožňuje najmä predaj druhotných licencií, ktoré sa kvalitou nijako nelíšia od nových a drahších.

Ak je ale cena za licenčný kľúč až smiešne nízka, mala by sa vám rozblikať varovná kontrolka. Pamätajte na to, že vývoj softvéru a operačných systémov je zdĺhavá záležitosť vyžadujúca prácu viacerých odborníkov, takže ju nikto nebude ponúkať takmer zadarmo.

Neznáma identita predávajúceho

Množstvo falošných licencií je v ponuke na aukčných alebo inzertných portáloch, kde je väčšinou ťažké dopátrať sa k skutočnej identite predajcu. Z toho dôvodu odporúčame nakupovať len u overených e-shopov, ktoré majú zverejnené všetky kontaktné údaje a sú zapísané v Obchodnom registri.

Overiť e-shop môžete tiež prezretím recenzií na portáloch ako napríklad Heuréka.

Riziká nepravých licencií

Licenčný kľúč, ktorý dostanete od podvodného predajcu, môže byť:

  • Falošný – nepodarí sa vám ho ani aktivovať a svoje peniaze už neuvidíte
  • Kradnutý – výrobca softvéru alebo operačného systému vás môže kontaktovať s upozornením, že ho používate neoprávnene
  • Určený pre akademické alebo developerské účely – predávať licencie označené ako MSDN alebo Dreamspark nie je legálne a aj keď ich aktivácia funguje, používanie takéhoto softvéru porušuje licenčné podmienky výrobcu. Často preto ani nemusíte vedieť, že používate nelegálnu licenciu, ktorá sa odhalí až pri softvérovom audite.

Prečo je onlinesoft.sk zárukou bezpečnosti?

V našej ponuke nájdete iba originálne licencie od overených dodávateľov. Neponúkame predaj nelegálnych MSDN a Dreamspark licencií, takže s našimi produktami sa nemusíte obávať, že by ste mali v budúcnosti problémy súvisiace s ich používaním.

Nákupom licencie v onlinesoft.sk získate nielen záruku kvality a pôvodu, ale tiež technickú online podporu, kde vám poradíme a odpovieme na všetky vaše otázky.