Novinky

Onlinesoft – garancia bezpečného nákupu vďaka certifikátu SAEC

Bezpečný nákup

Nakupovanie na internete má svoje špecifiká, ktoré vo svete kamenných obchodov nenájdeme. Aj keď je v dnešnej dobe objednávanie tovaru a služieb cez internet rozšírenejšie ako kedykoľvek predtým, vyžaduje istý druh dôvery medzi nakupujúcim a predávajúcim bez toho, aby prišli do osobného kontaktu.

To, bohužiaľ, láka množstvo podvodníkov, ktorí sa snažia navonok pôsobiť seriózne a pochybnými spôsobmi zarobiť na nič netušiacich zákazníkoch. Internetoví podvodníci sú stále o krok pred zákonom a v mnohých prípadoch je komplikované dopátrať sa ku konkrétnemu vinníkovi, najmä ak využívajú pokročilé nástroje na skrytie svojej identity.

Podvodné e-shopy sú často tak prepracované, že je pre laika takmer nemožné odhaliť, či je všetko s kostolným poriadkom.

Existujú však opatrenia, pomocou ktorých môže zákazník elektronickému obchodu bez obáv dôverovať a spoľahnúť sa na seriózne jednanie v súlade so všetkými zákonmi.

Jedným z týchto opatrení je certifikát SAEC, ktorý nedávno získal aj náš obchod Onlinesoft a zaradil sa medzi viac ako 170 overených e-shopov, ktoré sú jeho držiteľmi.

Čo je to certifikát SAEC?

Certifikát SAEC – Bezpečný nákup vydáva Slovenská asociácia pre elektronický obchod – záujmové združenie právnických osôb, ktoré má za cieľ podporovať rozvoj elektronického obchodu na Slovensku.

Toto overenie udeľuje asociácia iba kvalitným internetovým obchodom, ktoré spĺňajú všetky kritériá stanovené podľa platných zákonov na ochranu spotrebiteľa, rady pre elektronický obchod, Smernice Európskeho parlamentu a občianskeho zákonníka.

Pre získanie certifikátu musí internetový obchod spĺňať množstvo podmienok, medzi ktoré napríklad patrí:

  • Úplné a pravdivé informácie o prevádzkovateľovi internetového obchodu (IČO, kontakty, sídlo firmy, atď.)
  • Transparentné informácie o procese objednávania, dodacích a platobných podmienkach, vrátenia, reklamácie, atď.
  • Kompletné a pravdivé údaje o predávanom tovare alebo službách
  • Informácie o kompatibilite digitálneho obsahu s hardvérom a softvérom
  • Zverejnené kompletné všeobecné podmienky
  • Informácie o nakladaní s osobnými údajmi

Čo certifikát SAEC znamená pre našich zákazníkov?

Ako vyplýva z vyššie uvedených informácii, pre získanie certifikátu sme museli preukázať, že v Onlinesoft dbáme na dodržiavanie všetkých zákonov a ku každému zákazníkovi pristupujeme seriózne a s plnou zodpovednosťou.

Slovenská asociácia pre elektronický obchod si vyhradzuje právo odobrať certifikát každému e-shopu, ktorý by opakovane porušoval stanovené pravidlá, takže jeho získaním sa naše povinnosti ani zďaleka nekončia.

Vďaka certifikátu SAEC však môžete mať väčšiu istotu, že všetky naše služby sú v súlade s prísnou legislatívou a že za svoje peniaze vždy dostanete to, čo sľubujeme.

Nenechajte sa nachytať pochybnými predajcami a nakupujte v e-shope, ktorému môžete bez obáv dôverovať.