Novinky

Potrebujete antivírus pre Windows 10 a Windows 11?

V operačných systémoch Windows 10 a Windows 11 je automaticky zabudovaný antivírusový nástroj. Je však tento nástroj dostačujúci na ochranu pri činnostiach, ktoré vykonávate na vašom zariadení?

Windows Defender

Windows Defender je bezplatný antivírusový nástroj, ktorý je súčasťou operačných systémov Windows 10 a Windows 11. Toto sú jeho funkcie:

  • chráni počítač pred rôznymi vírusmi a škodlivým softvérom
  • skenuje pevný disk počítača, aby zistil prítomnosť vírusov,
  • chráni počítač pred sieťovými útokmi,
  • vykonáva pravidelné kontroly na odhalenie vírusov.

Potrebujem antivírus pre Windows 10/11?

Dnešné kybernetické útoky sú veľmi dômyselné, a preto je potrebné klásť väčší dôraz na bezpečnosť. Existuje niekoľko faktorov, ktoré rozhodujú o tom, či potrebujete antivírus. Ak vaše činnosti nie sú náročné a nezdieľate často súbory, bude vám stačiť Windows Defender.

Antivírusový nástroj Windows Defender ponúka ochranu proti malvéru a rôznym typom vírusov. Ide o jeden z najlepších bezplatných antivírusových programov, no ak používate počítač na náročnejšie úlohy a často zdieľate súbory či citlivé informácie, oplatí sa vám zainvestovať do plateného antivírusového softvéru. Okrem ochrane proti malvéru a vírusom totiž Microsoft Defender neposkytuje žiadne ďalšie funkcie, ktoré sú súčasťou viacerých platených bezpečnostných softvérov.

Antivírusový softvér poskytuje vášmu počítaču s operačným systémom Windows 10 a Windows 11 ďalšiu vrstvu ochrany pred širším spektrom hrozieb.

Ako si vybrať antivírus?

Pri výbere antivírusového nástroja by ste mali zvážiť faktory, ako je napríklad úroveň ochrany, ktorú antivírus ponúka alebo jeho vplyv na výkon systému.

Ideálne je, ak si zaobstaráte bezpečnostný nástroj s viacvrstvovou ochranou. Napríklad nástroj Avast Premium Security dokáže ochrániť váš počítač pred vírusmi, malvérom, phishingovými útokmi a spywarom.

Ak pri práci často využívate internet alebo pracujete z kaviarne, odporúčame vám zabezpečiť váš počítač antivírusom AVG Ultimate, ktorý vás okrem iného ochráni pred falošnými webstránkami a zabezpečuje vaše súkromie pomocou VPN.